Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia

Zamknij

Estetic Life

Botoks

Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem, nie bez powodu od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów. Skuteczna i efektowna, w rękach specjalisty potrafi zdziałać cuda. Ma szereg zastosowań nie tylko w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się ją na przykład do leczenia przykurczy mięśni, różnego rodzaju tików, nadpotliwości, a nawet migreny. Najczęściej jednak bywa stosowana do wygładzania zmarszczek. Można za jej pomocą skorygować lwią zmarszczkę na czole, zmarszczki poziome czoła, kurze łapki, opadające kąciki ust, uśmiech dziąsłowy, efekt „cellulitu” na brodzie czy zmarszczki na szyi.Działanie botoksu polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, czego efektem jest „relaksacja” mięśnia. Lekarz stosuje kilka nakłuć w dany mięsień. Po paru dniach (od 2 do14) następuje jego rozluźnienie i wyrównanie zmarszczki. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie należy zabieg powtórzyć.

 

Czas trwania zabiegu

 

ok. 30 minut

 

Przeciwwskazania

 

Ciąża i karmienie, ostre infekcje, zmiany ropne w miejscu podania, choroby i zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego

W naszym gabinecie oferujemy Państwu zabiegi z użyciem :

Botox®
Vistabel® - (jest to dokładnie preparat  umieszczony w fiolce zawierającej 50 jednostek toksyny botulinowej,  zawiera 100 jednostek w 1 fiolce). Są produkowane przez światowego lidera w produkcji preparatów zawierających toksynę botulinową – firmę Allergan.  Allergan to amerykańska firma farmaceutyczna, która powstała w latach 50-tych XX w. Dzisiaj oferuje ona najwyższej jakości, oryginalne produkty z zakresu:  okulistyki, neurologii, pielęgnacji skóry i medycyny estetycznej.

Preparaty botoksu używane w medycynie są produkowane laboratoryjnie z wyizolowanych szczepów bakterii, oczyszczane i pakowane próżniowo w ściśle odmierzonych dawkach. Botulina jest bezpiecznie i skutecznie stosowana w wielu dziedzinach medycyny. 

W medycynie estetycznej, podając toksynę botulinową w celu wygładzenia zmarszczek, operuje się dawkami rzędu 20-60 jednostek w czasie jednego zabiegu. Stosuje się więc go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. O toksyczności ogólnoustrojowej nie może być mowy, gdyż dawki toksyczne dla człowieka wynoszą od 2,5 do 3 tys. jednostek.

Wskazania:
Preparat ten przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Może być łączony również z innymi metodami liftingu twarzy.
CENNIK

Zmarszczki pionowe czoła ( lwia zmarszczka)

500 zł
Zmarszczki poziome czoła 500 zł

Zmarszczki okolic oczu

500 zł

Zmarszczki – dwa obszary ( np. zmarszczki poziome, pionowe )

800 zł
Zmarszczki – trzy obszary ( np. zmarszczki poziome, pionowe, okolice oczu) 950 zł
Leczenie nadpotliwości 1000 zł

 
Zobacz cennik wszystkich zabiegów